A munka és oktatás terén a Pécsi Tudományegyetem előkelő helyen áll

A Baranya megyei városnak kiemelkedő szerepe van hazánk oktatási és kutatási területén. A Pécsi Tudományegyetemről kikerülő diákok mind magasan kvalifikáltak és megállják a helyüket a szakterületükön.

A munka és oktatás terén ennek az intézménynek hatalmas jelentősége van Pécs városában. Az egyik legnagyobb munkáltatónak tekinthető a Pécsi Tudományegyetem, hiszen különféle kiszolgáló egységek tartoznak hozzá, ahol alkalmazottak százai dolgoznak.

A pécsi állásokat hirdetők előszeretettel várják az itt tanuló hallgatókat rendes állásban vagy akár gyakornokként is. A sláger szakokon végzett diákokat a legkülönfélébb ajánlatokkal csábítják el a magyar és multinacionális cégek.

A Pécsi Tudományegyetemen a világ minden részéréről tanulnak hallgatók különféle ösztöndíjak keretében. Ebből következik az, hogy az angol nyelvű oktatás bizonyos szakokon már teljesen hétköznapivá vált. A Bolognai-rendszernek köszönhetően az Európai Unió bármely országából átjelentkezhet diák erre az egyetemre. Erre nagyon sok példa is van, így találkozhatunk olasz, dán és német hallgatókkal is az előadótermekben.

Mint Magyarország legrégebbi felsőfokú oktatási intézménye, a Pécsi Tudományegyetem az egész világon híres, hiszen nagyon sok kutatást folytatnak különféle szakterületeken az itt dolgozó professzorok és hallgatók. Az itt dolgozó tanárok által végzett munka és oktatás koncentrál a legmodernebb ismeretek átadására.

Ha egy itteni diák államvizsgát követően kilép az alma mater ajtaján a nagyvilágba, akkor biztos lehet abban, hogy pécsi állások egész sora fog a rendelkezésére állni.