Nem bonyolult a pécsi tömegközlekedés

Pécs nagyváros, de nem annyira, hogy ne tudnánk egyszerűen kiigazodni akár a tömegközlekedésen is. A pécsi buszhálózat járatai minden irányból nagyon jól megközelíthetőek. A városfallal körülvett belváros külső területeiről indulnak. A tömegközlekedés hat éves kor alatt, 65 éves kor felett díjmentes. Vak- és hallássérült utasok egy fő kíséretében ugyancsak ingyenes. A pécsi tömegközlekedés a többi utas számára fizetős. Elővételi menetjegy kiváltásával lehet igénybe venni a szolgáltatást. A gépkocsivezetőnél is jegyet váltani, igaz, hogy egy drágább áron. Az éjszakai menetjegy sokkal drágább, mintha nappal utaznánk. Lehetőségünk van egy- és háromnapos bérlet kiváltására is, így igencsak tudunk spórolni a jegy árán. A hetijegy bárki számára elérhető, míg havi bérletet csak a diákok, egyetemisták válthatnak ki. A buszok pontos menetrendjét érdemes megnézni az interneten, hiszen pontos útvonaltervet nyújtanak azok számára, akik először szeretnék igénybe venni a pécsi tömegközlekedést. Figyeljünk oda, hogy szombaton, vasárnapon és ünnepnapokon teljesen másképp történik a buszok indulása. Ha nem szeretnénk lemaradni, akkor előre tájékozódjunk az aktuális indulási és érkezési időpontokról. A változásokról idejében próbálják értesíteni az utasokat, hogy ne okozzanak fennakadásokat. A felszállás az első ajtónál történik, míg a leszállást a hátsó ajtónál oldották meg. A felszállás gyorsaságának érdekébe arra kérik az utasokat, hogy a megállóhelyek első harmadában várakozzanak. A bérleteket, jegyeket idejében készítsék elő, hogy még gördülékenyebb legyen a felszállás. A leszállás igényét minden esetben jelezni kell a sofőr felé, csak akkor fog megállni a megállóba, ha azt valaki az ezt a célt szolgáló jelzőgombot benyomta.