baba hozzátáplálás

Baba hozzátáplálás a kiegyensúlyozott étrendért

Anyaként hajlamosak vagyunk bűntudatot érezni, bármit is teszünk és a kisgyermek szoptatásának abbahagyása gyakran az egyik legbűntudatosabb élmény, ami létezik. A baba hozzátáplálás megkezdésekor mindenképpen a gyermek táplálkozási igényeit is figyelembe kell venni, de a saját igényeinket is tiszteletben kell tartani. Eljöhet egy olyan időszak a szoptatás során, amikor már nem érezzük úgy, hogy képesek vagyunk szoptatni, szünetre vagy pihenésre van szükségünk. Nem baj, ha ezt tiszteletben tartjuk.

Nem leszünk rosszabb anyák attól, hogy a saját igényeinket helyezzük előtérbe és bár mindannyian a hosszabb szoptatás mellett vagyunk, a nap végén, ha az anya elsüllyed, az egész hajó vele együtt süllyed. Ezért nem kell bűntudatot érezni a baba hozzátáplálás megkezdésekor. Azonban, mint sok más, az egészségünkkel kapcsolatos dologban, itt sincs egyféleképpen, mivel minden gyermeknek egyedi egészségügyi igényei vannak, így a baba hozzátáplálás különböző életkorban és életszakaszban, különböző okokból kezdődhet.

Hogyan kezelhető a szeparációs szorongás babáknál?

Körülbelül 8 hónapos korára a csecsemő elkezd könnyen különbséget tenni az emberek között és erős érzelmi kötődést alakít ki a gondozójához. Emellett megtanulja a tárgyállandóság fogalmát is. A dolgok és az emberek, beleértve a szülőket is, akkor is léteznek, ha már nem látják őket. Ha ezeket a fejlődési lépéseket összeadjuk, akkor megvan a tökéletes egyenlet arra, hogy miért alakul ki a szeparációs szorongás babáknál. Ez akkor is felütheti a fejét, amikor a kicsit az óvodába visszük vagy amikor egyszerűen csak kimegyünk a mosdóba.

Amikor úgy tűnik, hogy végre kezdenek alkalmazkodni, a szeparációs szorongás babáknál gyakran 15 hónapos kor körül újra megjelenik. Ezúttal azonban egy kicsit más a helyzet, mert a gyermek megérti, hogy a szülő máshol van, amikor elmegy, de nem tudja, hogy pár percre vagy örökre távozik el. A szeparációs szorongás babáknál úgy közelíthető meg a legjobban, ha foglalkozunk a csecsemő által érzett szorongással és félelemmel. Ez segíthet nekik abban, hogy idővel jobban megbarátkozzanak az elválással.