könyv aukció

Milyen kiadványokra van igény a könyv aukción?

Míg a régiségek, például az érmék és bankjegyek értéke ritkán vitatott, az irodalmi alkotások esetében a helyzet bonyolultabb. Leggyakrabban minden kiadást külön-külön értékelnek és az számos kritériumtól függ. Egy könyv aukció lebonyolításakor a művek értékét a kiadvány kora és külső állapota határozza meg. A könyvkereskedők és a gyűjtők szívesebben vesznek meg egy későbbi, nagyobb hibák nélküli kiadást, mint régebbi, kopott példányt.

Ugyanakkor a könyv aukción a közzététel időpontja is fontos szerepet játszik. Például a XVI. században előállított irodalom esetében az ár sokkal magasabb, mint a néhány évszázaddal később nyomtatott termékeknél. A “civil” művek költségeit kicsit nehezebb megbecsülni a könyvfelvásárlás során.

Van úgy, hogy egy bizonyos témáról szóló könyveket nagyra értékelnek, 10 év múlva pedig a téma elveszíti aktualitását és az ilyen könyvekre már nincs szükség. Az évfordulók is befolyásolhatják az árat. Például, 2012-ben a könyvfelvásárlásnál a Napóleon elleni 1812-es háborúról szóló kiadványok sokkal drágábban keltek el, mint korábban.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás