egészségügyi maszk

Online könnyen elintézheti az egészségügyi maszk rendelését

A légzőszervek egészsége befolyásolja az életminőséget, ami azt jelenti, hogy ezeket folyamatosan védeni kell a finom részecskékkel, a vegyi anyagokkal, a fertőzésekkel és a vírusokkal szemben. 2020-ban a maszkok nemcsak védelmet jelentenek, hanem trenddé is váltak. Emiatt az emberek életében nélkülözhetetlen termékké nőtték ki magukat. Nagyobb tételek esetén különösen érdemes élni az online rendelés lehetőségével. A vásárláskor azonban mindenképpen ügyelni kell a védőmaszkok szűrési osztályozására!

Az FFP1 besorolásba tartozó maszkok 80%-os védelmet biztosítanak. Az ilyen modellek megmentenek az olyan apró részecskék belélegzésétől, mint a fűrészpor, a por, a pollen vagy más finom anyagok. Jó alternatívák a felújítási munkálatokhoz, a kertészkedéshez vagy az agresszív tisztítószerekkel végzett otthoni nagytakarításhoz. Az FFP2 maszkok 94%-os megbízhatóságot garantálnak. A por mellett, a finom és folyékony aeroszolokat is kiszűrik.

Alkalmasak a vegyszerekkel végzett munkálatok során, mivel megóvnak a mérgező poroktól és az ömlesztett anyagoktól. Hatékony megelőző védelemként is kitűnőek a levegőben terjedő vírusok ellen, különösen a zsúfolt helyeken. Az FFP3 maszkok 99%-os védelme megóv még a radioaktív portól is és felfogja a penész spórákat. A vírusok biztosan nem fognak átjutni egy ilyen maszkon. Az N95 kategóriájú légzőkészülékeket számos ország Egészségügyi Minisztérium is javasolja a légzőszervek vírusok elleni védelme érdekében.

Fontos azonban, hogy tisztában legyünk azzal, miszerint a légzőkészülék és a maszk két különböző dolog. Önnek kell meghatároznia, hogy mire van szüksége a légzésvédelemhez. Több olyan eset is van, amikor ezek nélkülözhetetlenek. A javítási munkáknál a por, az azbeszt, a fűrészpor és az építőanyagok apró részecskéi bejuthatnak a szájba vagy az orrba, súlyosbíthatják a légzést és irritációt okozhatnak. Ebben az esetben válasszon FFP1 vagy FFP2 szájmaszkot! Az N95 légzőkészülékekre különösen az asztmás, allergiás és fertőző légúti betegség gyanújában szenvedők védelme érdekében van szükség.