kirakós játék

Türelmet igényel a kirakós játék

Vannak gyermekek, akik szeretnek egyedül játszani, de sokan kedvelnek társasozni, illetve többen együtt játszani is. Webáruházunkban olyan kirakós játék is a választék része, aminek elkészítéséhez türelem kell. Ez nem mindenkinek van meg, de egy kis felnőtt segítséggel fejleszthető. Mindenki olyan amilyen és ha valaki türelmetlennek született, tudatosan sokat kell dolgoznia azon, hogy valamennyit változzon, ha akar.

Igazából mindenki úgy van jól, ahogy van, a bőrünkből kibújni nem tudunk, változtatni akkor kell, ha magát az illetőt zavarja valamilyen tulajdonsága. Ez nem külső elbírálás kérdése. Kicsi korban az önváltoztatás még nehéz, de minél korábban kezd valaki alakítani önmagán, annál könnyebben megy majd később is.

A kirakós játék olyan egyszerű eszköz, amivel a gyermek a kézügyességen felül megtanul a közösséggel együttműködni, kivárni a másikat, győzni és veszíteni is. Nem szabad elfelejteni, hogy a játék a gyermekeknek nem felesleges időtöltés, hanem az élet tanulása a saját módján. A tanulás csak később válik kötelességgé, ami nem a legjobb. A kirakós játék tehát az élet kicsiben.