Kevés a munkalehetőség Pécs városában

Pécsett nem mondhatni, hogy nagyon sok állás van. Főleg a fiatalok előtt áll rendelkezésre kevés lehetőség, így igen jelentős az elvándorlás is. A legtöbb munkalehetőség Pécs területén az idegenforgalomban, vendéglátóiparban van. Nem igen jellemző az ipar, így akik ilyen képzettséggel rendelkeznek, ők nem számíthatnak sok esélyre. Pécsett, a rendszerváltást követően megszűnt az ipar, ami elég sok munkanélküli embert eredményezett. Nézze meg, hogy milyen hirdetések vannak az online álláskereső portálokon, ahol esetleg megtalálhatja Ön is azt a foglalkozási területet, amelyikben el tud helyezkedni!

Időszakos munkalehetőség Pécsett szép számmal van, főleg nyáron, amikor plusz munkaerőre van szükség az éttermekben és kávézókban. Pécs az egyetem miatt egy vonzó célpont a tanulni szándékozók előtt, azonban elhelyezkedni már nem könnyű. Baranya megye nem számít a legjobb térségnek a munkahelyek szempontból. Ha szeretne megismerkedni üres álláshelyekkel, akkor erre lehetősége nyílhat az online portálok rendszeres látogatásával.